Charterové lety

Chodbička v letadle plném cestujících S levným cestováním jsou spojené i charterové lety. Z anglického charter – najmout si můžete odvodit, že jde o lety, které jsou uskutečňované nepravidelně podle požadavků nájemce.

Většinou cestovní kanceláře využívají charterových letů pro přepravu turistů na dovolenou a zpět. Hlavní výhodou takových letů je nízká cena, na druhou stranu nemáte garantovanou dobu odletu, délku letu a dobu příletu.

Pravidelné lety mají na letišti výhradní přednost a v případě problému jsou charterové lety odsouvány až na konec řady a nejdéle čekají na start. Charterové lety jsou věštinou na kratší vzdálenosti – doba letu do tří hodin.

Neočekávejte žádné velké pohodlí při cestování nebo nadstandardní služby během letu. Díky nevytíženosti letadla mohou ceny letenek klesnout na neuvěřitelné ceny – v takovém případě neváhejte a takového letu využijte i s rizikem menšího nepohodlí.

Pokud neplánujete dovolenou s nějakou cestovní kanceláří, můžete využít pravidelné linky některé z nízkonákladových leteckých společností. Pokud se rozmýšlíte o tom, zda nevyrazit na cestu, porovnejte si ceny letenek.