České aerolinie (ČSA)

ČSA je vlajkový letecký dopravce České republiky a zajišťuje spojení z hlavního města Prahy do většiny hlavních měst v Evropě a do významných bodů v Severní Americe. V letovém řádu najdete samozřejmě i spojení na Blízký východ a do severní Afriky. Díky více než osmdesátiletým zkušenostem v letecké přepravě jsou ČSA vyhledávaným poskytovatelem služeb i pro jiné letecké společnosti.

Nabídka charterových letů s ČSA

Spolu se zajišťováním kvalitní přepravy na pravidelných linkách nabízejí České aerolinie cestovním kancelářím a dalším smluvním partnerům také nepravidelné charterové spoje do neobvyklých destinací za zajímavé ceny. Po celý rok tak směřují letadla Českých aerolinií do hlavních mezinárodních turistických center, aby na dovolenou dopravila tisíce turistů. Velmi zajímavá je i nabídka dceřiné společnosti Click4Sky s nabídkou letenek za 994,– a 1990,–.

Historie ČSA

České aerolinie byly založeny jako Československé státní aerolinie 6.října 1923. První dopravní let z Prahy do Bratislavy se uskutečnil 29. října 1923. Tehdy překonal vzdálenost 321 km šéfpilot Karel Brabenec letounem Aero A-14 (Brandenburg).

V únoru 2007 získaly ČSA cenu za Nejlepší leteckou společnost. Je to již sedmé vítězství v anketě odborného časopisuTTG. Od roku 2007 máte také možnost internetového odbavení tzv. Internet check-in – jde o rychlejší a pohodlnější odbavení před odletem.

Další informace na www.csa.cz